Uncategorized

Cześć i chwała Bohaterom!

Historia ma to do siebie, że często potrafi zmieniać swój bieg. Ludzie jeszcze nie tak dawno nazywani przez wielkich tego świata bandami reakcyjnego podziemia, dziś i w ubiegłych latach stają się naszymi bohaterami. Mówimy o nich Żołnierze Wyklęci, a może nawet bardziej pasuje powiedzieć  Żołnierze Niezłomni. Nie poddali się temu co proponowała im wschodnia część Europy z Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich na czele.

To właśnie Oni pierwsi stawili czoła przeciwko sowieckiej agresji i narzuconej władzy komunistycznej.
I pomimo nie sprzyjającym czasom nie poddawali się. Często do ostatnich chwil pozostawali wierni Ojczyźnie i wierze przodków. Często za tą wierność płacili najwyższą cenę – oddając życie za Ojczyznę. Dlatego też tak wielu chciało o nich zapomnieć. Wymazać ich z kart historii Polski. Zniszczyć ich dobre imię. Aby już nigdy nikt nie pomyślał o wolności Narodu.

My jednak wciąż pamiętam i chcemy oddać tym naszym Bohaterskim Żołnierzom hołd i należny szacunek, Okazać wdzięczność za to, że możemy żyć w wolnej Polsce. Wdzięczność, że po tak wielu latach zaborów, wojen i zniewolenia sowieckiego możemy dzięki ich wytrwałej walce i ofierze być w pełni Polakami. Dziękujemy i pamiętamy o Nich w naszej modlitwie prosząc o szczęśliwe życie wieczne.