Parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Prusicach

na IV Niedzielę Wielkanocną – Dobrego Pasterza

1. Dziś nasza Liturgiczna Służba Ołtarza organizuje Kiermasz Ciast po każdej Mszy świętej. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu LSO do Barda Śl. w weekend po Bożym Ciele. Zachęcamy do wsparcia tego celu.
  2. Kancelaria Parafialnaczynna we wtorek i czwartek od 16:30 do 17:30.
  3. W poniedziałek o 18:00 Msza święta zbiorowa, a po niej nabożeństwo ku czci św. Rity.
  4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha głównego patrona polski, zapraszamy na Mszę świętą
    o 18:00 i do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek wspomnienie święto św. Marka Ewangelisty.
  7. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie osobom, które w ostatnim czasie okazały serce i wsparły swoją pracą przedsięwzięcia dziejące się w naszej Parafii. Są wśród nich Panowie Antoni Żyła, Andrzej Podrygajło, Stanisław Wacyk i Roman Zając. Bóg zapłać.
  8. W maju organizujemy Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się w soboty 4, 11, 18 i 25 maja od godz. 18.00. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 28 kwietnia br.
  9. Planujemy zorganizować Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16-23 października br.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Powstańców Śląskich. W przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z Rynku początkowe numery.
  11. U ministrantów przy wyjściu do nabycia świąteczny numer Nowego Życia.

Prusice, 21.04.2024 r.