Parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Prusicach

na X Niedzielę Zwykłą

1. Trwamy w miesiącu poświęconym Sercu Pana Jezusa – zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o 10:15.
  2. Biuro Parafialne czynne wyjątkowo tylko we wtorek w godz. 16.30-17.30.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek 13 czerwca po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo i Procesję Fatimską. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
  5. Już dziś informujemy o porządku funkcjonowania Parafii w czasie wakacji. W kościele Parafialnym w Prusicach Msze święte w tygodniu poniedziałek, środa, piątek i sobota o godzinie 18:00, a we wtorek i czwartek o 09:00. W Niedziele Msze święte bez zmian. Natomiast w Niedziele Msze święte w kaplicach filialnych na przemian w jednej miejscowości w sobotę o 19:15, a w drugiej w Niedzielę o 09:00. Kancelaria Parafialna czynna będzie w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy świętej.
  6. Od roku trwa inwentaryzacja naszego cmentarza parafialnego. Do pobrania na naszej stronie internetowej deklaracja dysponenta grobu. Przypominamy, iż wszyscy bez wyjątku powinni taką deklarację (jedną na każdy grób) osobiście złożyć w kancelarii parafialnej.
  7. Wczoraj na naszym Cmentarzu Parafialnym dokonano kolejnych prac porządkowych. Dziękujemy panom: Tomaszowi Szydełko, Andrzejowi Butrak, Krzysztofowi Radota, Krzysztofowi Marcisz, Janowi Kobyłka, Piotrowi Lasek, Józefowi Radomy, Romanowi Podrygajło, Andrzejowi Podrygajło oraz pani Renacie Faron-Bartelz za ich pracę i zaangażowanie. Bóg zapłać!
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Wrocławskiej. W przyszłą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Zacisznej. Sprzątanie jak  zawsze o godz. 10.00.
  9. U ministrantów przy wyjściu do nabycia najnowsze Nowe Życie

Prusice, 09.06.2024 r.