Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Prusicach

na I Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, a jednocześnie III miesiąca dlatego taca zbierana jest
  z przeznaczeniem na bieżące inwestycje i remonty w Parafii.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w Niedziele po Mszy św.
  o 10:15; Droga Krzyżowa w piątki o 16:30. W najbliższy piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą Rodzice z Róży Różańcowej Rodziców, natomiast 1 marca Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez naszą Liturgiczną Służbę Ołtarza i będzie związana z dniem Żołnierzy Niezłomnych.
 3. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o 9.00 i 17.00.
  Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą świętą – prosimy o przyjście odpowiednio wcześniej i ustawienie się przy konfesjonale.
 4. Kancelaria parafialna czynna: wtorek i czwartek po Mszy świętej o 17:00 (od około 17:30) do 18:30. Zapraszamy już do nowej lokalizacji wejście od podwórka plebani – obok wiaty.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek jak każdego 22 dnia miesiąca zapraszamy na Msze św. zbiorową,
  a bezpośrednio po Mszy nabożeństwo ku czci św. Rity.
 7. Uwaga nastąpiła zmiana terminu spotkania dla Kandydatów do Bierzmowania. Odbędzie się ono w środę 28 lutego o 19:00 w kościele, a nie jak zapowiadaliśmy
  21 lutego. Przepraszamy za utrudnienia.
 8. Za tydzień w sobotę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego na Plebani. Zapraszamy wszystkich należących do Zespołu oraz tych, którzy chcieli by dołączyć.
 9. W przyszłą Niedzielę po Mszach świętych zostanie zorganizowany kiermasz ciast, stanowiący pomoc dla Rodziny Gardian z Dębnicy, której dom uległ pożarowi.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Pietrowic Małych. W przyszłą sobotę prosimy o posprzątanie parafian z Pietrowi Małych kolejne numery domów. Osoby sprzątające kościół w soboty Wielkiego Postu nie przystrajają ołtarzy kwiatami lecz składają ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Już dziś można zabrać ze sobą Skarbonki Wielkopostne, które będą stanowić naszą ofiarę jałmużny i z powrotem przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – skarbonki do odbioru w zakrystii. Również w zakrystii do nabycia będą Paschalne Świece Caritas
  w cenie 20 zł.
 12. Przypominamy, że do końca lutego składamy deklaracje dysponenta grobu!
 13. Trwa akcja „zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”. Przyniesiony przez Państwa sprzęt odebrany zostanie 04 marca do godz. 15.00. Sprzęt można już składać pod wiatą na podwórzu parafii.
 14. Pojawiające się w ostatnim czasie doniesienia medialne dotyczące planowanych zmian w edukacji napawają niepokojem środowiska związane z edukacją religijną w Polsce.  Zapowiedzi dotyczące niewliczania oceny z religii do średniej, umieszczenia lekcji religii na pierwszych lub ostatnich lekcjach oraz redukcji liczby godzin religii do jednej lekcji w tygodniu wprowadzają niepokój dotyczący przyszłości nauczania religii w Polsce. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich o modlitwę i świadectwo ukazujące dobro, jakie dokonuje się poprzez lekcje religii. W związku z ogłoszonymi przez MEN konsultacjami społecznymi dotyczącymi nowelizacji rozporządzenia w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych, których jednym z celów jest zaprzestanie wliczania oceny z religii do średniej ocen, zwracamy się szczególnie do rodziców, aby występowali do ministerstwa w obronie lekcji religii, przypominając o ich konstytucyjnym prawie do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.                                    
 15. Przy wyjściu u ministrantów, lutowy numer Nowego Życia.

                                                                                                            

                                                                                                                                        Prusice, 18.02.2024 r.