Uncategorized

Zakończenie Roku Formacyjnego 2023/2024!

W piątek 21 czerwca 2024 roku po zakończeniu Roku Szkolnego odbyło się również podsumowanie Roku Formacyjnego naszej Liturgiczna Służba Ołtarza parafii św. Jakuba Apostoła w Prusicach i Dziewczęcej Służby Maryjnej, a także ,,raczkującej” wspólnoty młodzieżowej DOM Prusice!

Ksiądz Proboszcz odprawił Msze świętą za nas i naszych najbliżych prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na czas wakacji.

Następnym punktem było rozdanie pamiątek, upominków i dyplomów. Wszyscy zostali symbolicznie nagrodzeni, również nasi Księża. Spośród Ministrantów najlepszym okazał się Antoni Konopka, z Lektorów Oskar Janaczek, a z Ceremoniarzy Filip Tatara. Jednak najwięcej punktów zdobył oraz tytuł Ministranta Roku 2023/2024 Szymon Olejnik. Ucieszyłp nas to, że jest nas dwa razy więcej niż rok temu – za co Bogu niech będą dzięki!

Rozpoczęliśmy również przyznawanie ,,honorowej legitymacji LSO” z tytułem Przyjaciel Liturgiczna Służba Ołtarza parafii św. Jakuba Apostoła w Prusicach. Pierwszym, który ją otrzymał jest Pan Sławomir Zarentowicz, na którego możemy liczyć w każdej sytuacji i który nieustannie nas dopinguje i wspiera. Mamy nadzieję, że już nie długo uda nam się wyłonić więcej takich osób. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ten rok nas wspierali i dbali o nas.

Później dzielnie kibicowaliśmy biało-czerwonym w meczu z Austrią i przygotowywaliśmy grilla (oczywiście otrzymaliśmy na to wydarzenie dyspensę od postu piątkowego). Mimo deszczu i burzy udało nam się spędzić ten czas razem w radosnej atmosferze. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Bóg zapłać sponsorom nagród i Rodzicom przygotowującym poczęstunek. Dziękujemy panu Sławomir Regiec za przywiezienie i udostępnienie stołów oraz ławeczek, a także zorganizowanie dmuchanego zamku. Natomiast Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach za udostępnienie dmuchanego zamku.