Uncategorized

Wizytacja Kanoniczna – A.D. 2024.

Zakończyła się Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii, której dokonał Ojciec Biskup Jacek Kiciński CMF.

Wśród licznych spotkań Ojciec Biskup nawiedził kaplice filialne w Wilkowej i Krościnie Wielkiej oraz Cmentarz Parafialny, gdzie spotkał się z wiernymi. Następnie było spotkanie z przedstawicielami grup: Żywego Różańca, Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej, Parafialnego Zespołu Caritas, Dekanalnego Ośrodka Młodzieży DOM-Prusice, Grupy Presynodalnej oraz innych Wspólnot i Grup Modlitewnych. W kolejnym spotkaniu uczestniczyła Rada Parafialna oraz Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Prusicach. Ostatnim akcentem Wizytacji była wspólna modlitwa i kolacja z Kapłanami z Dekanatu Prusice, a następnie indywidualna rozmowa z Księdzem Proboszczem i Księdzem Wikariuszem. Nie zabrakło również odwiedzin Ojca Biskupa we wszystkich pomieszczeniach należących do Parafii oraz w Kancelarii Parafialnej.

Najważniejszym punktem dnia dzisiejszego była Msza święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania Młodzieży, której przewodniczył i homilię wygłosił Ojciec Biskup.

Szczególnie dziękujemy Panu Bogu za ten dobry czas i Jego działanie. Bóg zapłać Ojcu Biskupowi Jackowi Kicińskiemu za obecność wśród nas i modlitwę.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach i zaangażowali się oraz pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia – Bóg zapłać!

Więcej zdjęć już w najbliższym tygodniu.