Jutro środa, a więc dzień Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zapraszamy na Nowennę do NMP Matki Nieustającej Pomocy w każdą środę, a po nabożeństwie Msza święta zbiorowa.

Wciąż zachęcamy, aby wszystkie nasze sprawy, radości i problemy polecać dobremu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.

Zarówno intencję Mszy świętej jak i intencję Nowennowe można składać do momentu rozpoczęcia Nabożeństwa.

DLA PRZYPOMNIENIA:

Czym jest Msza święta zbiorowaPrzyjęła się praktyka powierzania kapłanom sprawowania Mszy św. w intencji, o którą proszą wierni. Intencja Mszy św. może dotyczyć zarówno żyjących, jak i zmarłych, jednej lub wielu osób albo spraw. Zwykle kapłan odprawia jedną Mszę św. w ciągu dnia. Bywają jednakże przypadki, w których osób proszących o intencję mszalną jest znacznie więcej niż kapłanów albo istnieje potrzeba szybkiego terminu odprawienia Mszy św. Wtedy można zaproponować włączenie prośby do „intencji zbiorowej” Mszy św., to znaczy: jeden kapłan sprawuje Mszę św. w intencjach zamawianych przez wiele osób. Ponadto może się zdarzyć, że wierni krępują się prosić o intencję Mszy św., ponieważ nie mogą złożyć zwyczajowej ofiary. Wtedy również można zaproponować włączenie się do „intencji zbiorowej”, wyjaśniając, że wysokość składanej ofiary nie jest związana z żadną zwyczajową kwotą.

Czy zbiorowa intencja Mszy św. jest gorsza lub mniej skuteczna? Absolutnie nie, ponieważ moc Mszy św. zależy nie od liczby kapłanów, ale od Chrystusa, który ofiaruje siebie Ojcu w powierzonych intencjach. Jego ofiara ma zawsze wartość nieskończoną i moc zdolną objąć wszystkie intencje świata.

MSZE ŚWIĘTE ZBIOROWE W NASZEJ PARAFII:
– I Niedziela miesiąca godzina 10:15,
– każda środa miesiąca wieczorna Msza święta,
 22 dzień każdego miesiąca wieczorna Msza święta (jeżeli wypada w Niedzielę – godzina 10:15).