Rekolekcje Adwentowe 2022.

Już jutro rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi dla nas ojciec Marek Kowalski OSPPE posługujący do niedawna
w Mariupolu na Ukrainie.

Ojciec dr Marek Kowalski OSPPE urodził się 29 września 1955 roku we Włodawie. Święcenia kapłańskie przyjął 23.06.1984 z rąk ks. bp. Tadeusza Szwagrzyka, na Jasnej Górze. Pierwszą po święceniach placówką o. Marka było Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie k. Wrześni, potem Wieruszów, skąd został wysłany do amerykańskiej Częstochowy w Doyleston, gdzie przebywał kilka miesięcy. Po powrocie pracował z młodzieżą na Jasnej Górze. Następnie w Warszawie obronił doktorat z homiletyki. Wygłosił około 300 serii rekolekcji i misji. Ojciec Marek przebywał także na Skałce w Krakowie, gdzie prowadził zajęcia z klerykami. Przez 6 lat był przeorem w Leśnej Podlaskiej. Misjonarz i rekolekcjonista – głosił rekolekcje, m.in. w Warszawie (od 07.12.02 r.), Lubawie (od 09.03.03 r.), Elblągu (od 15.03.03 r.), oraz misje m.in. w Płońsku (od 23.11.02 r.). Ostatnie lata posługiwał w Mariupolu na Ukrainie, gdzie zastała go wojna.

Paulini w wojennym Mariupolu – spotkanie z o. dr. Markiem Kowalskim.

O. Marek Kowalski z Ukrainy: Mieli kałasznikowy na sznurkach, a dziś broni pod dostatkiem. Opór byłby wielki.