Uncategorized

Każdy z nas jest Misjonarzem, który ma innych przyprowadzić do Królestwa Bożego!

Dziś w naszej Parafii Homilie głosił ks. Andrzej Szczepański (wikariusz parafialny par. św. Jadwigi we Wrocławiu-Kozanowie).

Przybliżył nam jak ma postępować chrześcijanin, kiedy jego brat lub siostra się pogubią albo grzeszą. Zachęcił nas wszystkich do wzięcia aktywnego udziału w Misjach Świętych oraz zachęcenia innych – Bo każdy z nas jest Misjonarzem i ma za zadanie pozyskać innych dla Królestwa Bożego, szczególnie tych którzy odeszli od Boga i kościoła. Z różnych względów odeszli.

Ksiądz Andrzej wspomniał również wydarzenie sprzed 30 lat – Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcił do obejrzenia filmu z tego wydarzenia i wrócenia pamięcią do tamtych dni – Ile was było wtedy w kościele? A ile jak to się zmieniło przez te trzydzieści lat? Gdzie są Ci wszyscy ludzie? Niektórzy może umarli, a pozostali? Może trzeba zachęcić sąsiadów, zaprosić do wspólnego przeżywania Misji Parafialnych. Na nowo pokazać drogę tym, którzy mają pod górkę do kościoła. Bo kto inny to zrobi? Ja mogę do Was mówić, którzy tu jesteście, ale nie trafię do tych, którzy dziś nie przyszli na Msze świętą. A czasami potrzeba nie wiele, jedno słowo zachęty. Jezus nam dzisiaj przypomina, że to my mamy być tymi, którzy innych z miłością upomną i przyprowadzą do Niego.

Księdzu Andrzejowi serdecznie dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże i życzymy wielu sił oraz łask w posłudze kapłańskiej.

Link do filmu z peregrynacji: Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Prusice.