Uncategorized

DZIŚ PREMIERA => Pokój mój daje wam – Zdrapka Wielkopostna 2023.

Zapraszam Cię do udziału w dziewiątej edycji Zdrapki Wielkopostnej. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce organizuje tę akcję już od 2015 roku. Naszym celem jest zachęta do aktywnego i świadomego przeżywania Wielkiego Postu. W tym roku chcemy też wprowadzać pokój i błogosławieństwo w życie dotknięte kryzysem, lękiem i niepewnością.

ZDRAPKA WIELKOPOSTNA będzie do nabycia u naszych Ministrantów od Niedzieli 12 lutego 2023 roku. Ofiara jest dowolna, a to co się uda uzbierać zostanie przekazane na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego naszych Ministrantów. Już dziś dziękujemy!

Co kryje Zdrapka 2023 • Pokój mój daję wam!

W obliczu skutków pandemii, wojny, kryzysów światowych i osobistych coraz częściej brakuje nam oparcia, poczucia bezpieczeństwa – dopóki nie usłyszymy słów: „Pokój mój daję wam”.  Tę obietnicę uczyniliśmy hasłem przewodnim Zdrapki 2023. 

  • MOTYW GRAFICZNY: Zadania układają się w kształt drzewa, którego pień tworzą Popielec i Triduum Paschalne z Wielkanocą.
  • DRZEWO ŻYCIA: Drzewo symbolizuje trwałość – jest silne, bo głęboko zakorzenione w życiodajnej ziemi. W jego gałęziach można znaleźć schronienie przed wichurą i drapieżnikami. W Biblii drzewo figowe to symbol dostatku i bezpieczeństwa.
  • ZDRAPKA NA DOBRY POCZĄTEK: nie czekaj – już teraz zdrap gołębicę! 
  • DLACZEGO NIE MA DAT NA ZDRAPCE?  Nowością jest częściowa rezygnacja z porządku chronologicznego. Na niektórych polach daty zastąpione zostały inspiracjami typu „WIARA”, „MODLITWA”, „DZIAŁANIE”. Nie trzeba zdrapywać po kolei. Można kierować się potrzebą ducha i ciała.
  • BŁOGOSŁAWIEŃSTWA: Wprowadzamy Boży pokój do naszych serc i do naszego otoczenia. Zaprosiliśmy wiele osób, aby wypowiedziały nad nami błogosławieństwo. Przyjmij je i przekaż dalej.
  • PIERWSZE ZADANIE: Rozpoczynamy zachętą do zastanowienia nad tym, czego najbardziej pragniemy na Wielki Post.
  • OSTATNIE ZADANIE: Wielkanocna Loteria LosoFun. W tym roku ostatnia zdrapka skrywa niespodziankę w postaci losowania nagród. 

Więcej o zdrapce —> ZDRAPKA WIELKOPOSTNA.