Uncategorized

Pieszo z Prusic do Trzebnicy?

Dziś po latach wróciliśmy na Szlak Pielgrzymi z Prusic do grobu świętej Jadwigi Śląskiej jako jedna z grup Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Wrocławskiej.

Około 60 pielgrzymów z naszej Parafii oraz ze Żmigrodu, Wszemirowa i Pawłowa Trzebnickiego w radosnej atmosferze przebyło trasę 13 kilometrów.

Choć z rana jeszcze była mgła, a tydzień temu na dziś zapowiadano około 3 stopni i opady deszczu ze śniegiem – to nikt nie wątpił w to, że Pan Bóg nas zawiedzie! Rozpoczęliśmy od spotkania z żywym i obecnym Jezusie podczas Adoracji Pana w Najświętszym Sakramencie. Następnie ruszyliśmy ze śpiewem w drogę. Odwiedziliśmy kościoły we Wszemirowie oraz Pawłowie Trzebnicki, gdzie zostaliśmy miło przyjęci na odpoczynek oraz zregenerowanie organizmu poprzez ciepłe napoje i słodkie przekąski. Do Trzebnicy przybyliśmy jako jedna z pierwszych grup i od razu udaliśmy się do świętej Jadwigi, która nas zaprowadziła do Jezusa na krótką chwilę Adoracji. Zajęliśmy miejsce na placu pielgrzymim i przyszedł czas na odpoczynek i przygotowanie się do Mszy świętej. Liturgii przewodniczył dobrze nam znany ksiądz biskup Piotr Wawrzynek, który zachęcił nas do ukierunkowania naszej woli i wyrażenia gotowości, aby słuchać CO POWIE NAM SYN? Wróciliśmy autokarem do domu pełni radości, miłości, wiary i nadziei, że to dopiero początek naszego pieszego pielgrzymowania.

Dziękujemy wszystkim, bez których nie udało by się zorganizować i w tak dobrej atmosferze przeżyć naszą Pieszą Pielgrzymkę! Wszystkim uczestnikom, którzy chcieli podjąć ten trud! Naszym porządkowym, którzy czuwali cały czas nad bezpieczeństwem i zaopiekowali się naszą grupą. Pani Pielęgniarce, która służyła cennymi radami oraz pomocą medyczną. Muzycznym, którzy przygotowali oraz prowadzili śpiew oraz muzykę. Młodzieży i dzieciom niosącym Krzyż, nagłośnienie i flagi. Parafianom ze Wszemirowa i Pawłowa Trzebnickiego z księdzem proboszczem Piotrem Wojciechowskim na czele za przyjęcie i ugoszczenie nas podczas drogi. Organizatorom transportu powrotnego, którzy zdecydowali się przekazać finanse za wynajęcia autobusu na zakup flag i kij do nich oraz krótkofalówek i kamizelek dla Służb Porządkowych.

Wszystkim za wszystko serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

GALERIA ZDJĘĆ – PIESZA PIELGRZYMKA DO GROBU ŚW. JADWIGI ŚLASKIEJ W TRZEBNICY – 21.10.2023r.