Uncategorized

Odpust Parafialny ku czci św. Jakuba.

Wczoraj w Niedzielę przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Parafialnej odpust ku czci naszego patrona – świętego Jakuba.

Licznie uczestniczyliśmy w Uroczystej Sumie Odpustowej o godzinie 13:00, której przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz kanonik Tomasz Zając, proboszcz parafii św. Anny w Wałbrzychu. Zwieńczeniem Mszy świętej była procesja Eucharystyczna wokół naszej świątyni Parafialnej.

Następnie wszyscy przy akompaniamencie Wrocławskiej Orkiestry Dętej udaliśmy się do Prusickiego Rynku, gdzie już od samego rana rozprowadzane były losy loterii fantowej oraz ciasta. Nasz ksiądz proboszcz Adam Prorok wraz z panem burmistrzem Igorem Bandrowiczem oficjalnie rozpoczęli piknik na drugim już Festynie Parafialnym św. Jakuba.

Wśród wielu radości związanych z loterią fantową, kramikami, stoiskami z jedzeniem i napojami nie zabrakło dobrej muzyki, którą zapewniła nam Wrocławska Orkiestra Dęta oraz Zespół Mirkowianie.

Najwięcej emocji wzbudziło losowanie ponad 40 nagród głównych o godzinie 17:00. Gratulujemy tym, którym udało się wygrać. A wśród nagród znalazły się, aż trzy rowery, 2 m3 drewna, sprzęt elektroniczny i techniczny, obraz z naszym Prusickim Ratuszem i wiele innych cennych przedmitów.

Wszystkim naszym Organizatorom, Sponsorom, Wolontariuszom – wszystkim, którzy się przyczynili do przygotowania i organizacji kolejnego już Festynu Parafialnego św. Jakuba, a bez których by się to nie udało – składamy SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!

Szczególne podziękowania dla naszych Ministrantów, którzy jak zawsze profesjonalnie przygotowali i poprowadzili Asyste Liturgiczną Mszy świętej. Dziękujemy także panu organiście Piotrowi Wilkowi i Wrocławskiej Orkiestrze Dętej pod batutą pana Władysława Cierpisza za oprawę muzyczną Liturgii.

Dziękujemy również naszym wspaniałym Parafianom i wszystkich Gościom, że tak licznie odpowiedzieliście na zaproszenie związane ze Mszą świętą odpustową i późniejszym piknikiem-festynem Parafialnym.

Wszystkie środki jakie udało się przy tej okazji pozyskać z loterii fantowej oraz sprzedaży ciast i kiełbasek zostaną wykorzystane do przeprowadzenia I etapu remontu organów w kościele parafialnym św. Jakuba.

Parafia św. Jakuba Apostoła w Prusicach – ks. dr Adam Prorok
Gmina Prusice Igor Bandrowicz
@Sławomir Zarentowicz
Małgorzata Matusiak Starosta Powiatu Trzebnickiego Grzegorz Terebun Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego
Sołectwo Prusice Marzena Szustak
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach
Zespół Mirkowianie

(zdjęcia-źródło: z Mszy świętej – Michał Nyk, z Rynku Prusickiego Gmina Prusice)