Uncategorized

Niedziela Miłosierdzia Bożego.

16 kwietnia br. przeżywać będziemy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. Jest to szczególny dzień, w którym możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

Udziela się odpustu zupełnego  na zwykłych  warunkach (stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań.

Zapraszamy również w tym dniu na Msze świętą odpustową w Krościnie Wielkiej, która będzie sprawowana o godzinie 14:30.